Gdyby żył, miałby 175 lat…

Babcine ubrania i stare bibeloty otrzymały na chwilę nowe życie. A wszystko to z okazji wielkiego święta jakie obchodziło miasto Hrubieszów oraz nasza Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Prusa.

Ten wielki pisarz rozsławił Hrubieszów na całą Polskę, a teraz my składamy w hołdzie jemu i jego dorobkowi kwiaty.

W swojej twórczości Bolesław Prus poświęcał wiele miejsca problemom współczesnym, ale również przedstawiał losy dzieci, które były mu bliskie w sposób szczególny.

Wszystko czego dokonała ten wielki pisarz zasługuje zatem na upamiętnienie. I stało się to 30.09.2022 roku w Hrubieszowie.

Odsłonięcie pamiątkowej tablicy i murali, które w tym roku ozdobiły budynki hrubieszowskich szkól zapoczątkowały wiele wydarzeń, poświęconych Bolesławowi Prusowi.

Znamienici goście poprowadzili uroczysty pochód uczniów ulicami naszego miasteczka, by pod domem urodzenia Bolesława Prusa i pod pomnikiem poświęconym pisarzowi złożyć symboliczne kwiaty. więcej