Rozstrzygnięcie szkolnych konkursów, zorganizowanych z okazji „Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji’ 2020”

W dniach 20-21.10.2020r. podsumowano i rozstrzygnięto konkursy, do których zaproszono uczniów z okazji obchodów ETŚD’2020. Na konkurs wpłynęło wiele pięknych prac, które można podziwiać na wystawie konkursowej na górnym korytarzu. Poniżej prezentujemy laureatów konkursów:
Konkurs plastyczny dla uczniów klas 0-III „Okładka lub ilustracja do mojej ulubionej bajki/książki”
Laureaci w kategorii okładka lub ilustracja:
I miejsca: Julia Kiszel, kl. III b, Miłosz Brunowski, kl. III a, Helena Lachowicz, I a
II miejsca: Mikołaj Zając, kl. II c, Wiktoria Hałasa, kl. II a, Gabriela Osmańska, kl. III b, Urszula Nowak, kl. I b
III miejsca: Jagoda Szczepanik, I a, Zuzanna Kudelska II a, Lena Niźnikowska, II c, Aleksandra Pałys, kl. III a
1. Zuzanna Kalbarczyk, I b
2. Bartłomiej Szymański, I a
3. Aleksandra Wojtiuk, I b
4. Hubert Wawryk, III a
5. Jakub Twardowski, I b
6. Hanna Graboś, I b
7. Kamil Klocek, III b
8. Maja Klimkowska, III a
9. Zuzanna Peczak, III a
10. Aleksandra Paczos, II a
11. Mateusz Kański, II c
12. Maja Magdziak, III b
13. Karolina Grzegorczyk, III a
14. Martyna Jasic, II a
Konkurs plastyczny dla uczniów klas IV-VIII „Pomoc do nauki ortografii-plakat ortograficzny, zakładka, plan lekcji”
I miejsce: Martyna Osmańska, kl. VII c
II miejsca: Eliza Poninkiewicz, kl. VII a, Aleksandra Siek, VI d
III miejsca: Kacper Maciejczyk, kl. VII c, Nina Ochyra, kl. VIc
1. Dawid Dworak, IV b
2. Maksymilian Wąsak, VII c
3. Wiktor Dąbrowski, VII a
4. Marcel Baj, VII c
5. Zuzanna Wiśniewska, VII a
6. Karol Kowalski, VII c
7. Wiktoria Korzeniowska, VIc
8. Agata Szymańska, IV b
Konkurs plastyczny dla uczniów klas IV-VIII „Sławni dyslektycy-portret”
I miejsce: Kacper Kasprzak, VII d
II miejsce: Wiktoria Najfeld, VII d
III miejsca: Julia Bakalarczuk, VII b, Alicja Lipska, VII a
1. Patrycja Bałszan, VIa
2. Stefania Suchecka, VI c
3. Natalia Bałbustyn, VI c
4. Marcel Koszałka VI c
5. Wiktoria Spychalska, VI b
Konkurs Kaligraficzno-ortograficzno-gramatyczny, dla uczniów klas 0-III-laureaci w poszczególnych klasach
Grupa „0”: Eliza Sułek
Klasa Ia: Martyna Markowska, Lena Sawicka
Klasa Ib: Maja Szostak
Klasa IIa: Aleksandra Paczos
Klasa II b: Karolina Kowalczuk
Klasa IIc: Igor Tucki
Klasa IIIa: Karolina Danilczuk, Zuzanna Peczak
Klasa IIIb: Mikołaj Karpiuk
Klasa IIIc: Nikola Podgórska
Nagrodami konkursowymi były słowniki ortograficzne, gadżety Klubu Ortograffiti oraz pamiątkowe dyplomy.
Konkursy były podsumowaniem wielu działań, podjętych w szkole w dniach 05.10-11.10.2020r. W tygodniu, poświęconym dysleksji przygotowano: gry i zabawy edukacyjne czytelniczo-ortograficzne w Klubie Ortograffiti i DDKK Lekturynki, akcję czytelniczą „Dzieci czytają dzieciom-Czytanie na dywanie”, gazetki ścienne, materiały szkoleniowe dla uczniów, rodziców i nauczycieli udostępnione za pośrednictwem dziennika Librus, audycję w szkolnym radiowęźle, akcje: „Orto-krzyżówka”, „Międzynarodowy Dzień Pisania Listów” oraz warsztaty dziennikarskie.
W działania podjęte w ramach Dnia Dysleksji i Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji włączyli się nauczyciele: Marta Kuczyńska, Małgorzata Serafin, Małgorzata Sidorska, Marta Lackowska, Ewa Filpiowicz-Sidorczuk, Anna Karkuszewska, Sylwia Wojak.
Sprawozdanie z podjętych działań przesłano do Polskiego Towarzystwa Dysleksji.
Koordynator „ETŚD” w SP 1 Hrubieszów- Marta Kuczyńska, pedagog-terapeuta