Narodowe Czytanie

Dnia 2 września 2022 r. w naszej szkole odbyła się 11.  odsłona Narodowego Czytania. Całe wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 9.30 na korytarzu reprezentacyjnym naszej szkoły.

Akcja ta jest organizowana przez Prezydenta RP, a jej nadrzędnym celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania największych dzieł narodowych. Tegoroczną lekturą były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Dzieło naszego narodowego wieszcza powstało w epoce romantyzmu . To element naszej polskiej kultury, historii oraz tożsamości.

W święcie czytelnictwa brali udział uczniowie zarówno klas młodszych jak i starszych. Klasy młodsze wysłuchały fragmentów utworu wybitnego twórcy w wykonaniu pań wychowawczyń, natomiast uczniowie klas starszych czytali „Ballady i romanse” samodzielnie. Do akcji czynnie przyłączyły się panie pracujące w bibliotece szkolnej, które przygotowały kącik poświęcony Mickiewiczowi.