Warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas I-III

W dniu 28.05.2021r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej Nr 1w Hrubieszowie wzięli udział w dwugodzinnych zajęciach warsztatowych, które prowadzili Państwo Kamila i Karol Wąchała
z Pracowni Psychologiczno-Terapeutycznej Karneol.
Zajęcia były dedykowane dzieciom w związku z trudami tego roku szkolnego, podczas którego doświadczyły trudnych emocji i stresu, związanych z pandemią Covid-19. Podczas warsztatów uczniowie uczyli się jak rozpoznawać emocje, prawidłowo je wyrażać oraz jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami. Warsztaty miały na celu integrowanie zespołów klasowych, naukę postawy tolerancji i szacunku do drugiego człowieka oraz wzmacnianie postaw koleżeństwa i przyjaźni. Poprzez naukę kontroli i ekspresji emocji, zajęcia miały także na celu zapobieganie przemocy rówieśniczej oraz różnego rodzaju uzależnieniom. Uczniom przypadły do gustu ćwiczenia, karty pracy a przede wszystkim nauka tańca integracyjnego i piosenki, które sprawią, że zajęcia na długo pozostaną w ich pamięci? Zajęcia przeprowadzono w ramach realizacji programów profilaktycznych z funduszy Gminy Miejskiej Hrubieszów. Przebieg warsztatów koordynowali pedagodzy szkolni: Marta Kuczyńska i Anna Karkuszewska.