Z wizytą w Grenadzie

Od 12 do 25 lutego trwała nasza hiszpańska przygoda w ramach projektu ERASMUS+ „Hola España! Rozwijanie kompetencji uczniów Szkoły Podstawowej im. B. Prusa w Hrubieszowie”, nr projektu: 2023-1-PL01-KA122-SCH-000119355. 

Podczas wyjazdu edukacyjnego mieliśmy możliwość uczestniczenia w lekcjach wraz z młodzieżą hiszpańską.  Poznaliśmy wielu wspaniałych młodych ludzi oraz ich nauczycieli. Na pewno długo będziemy wspominać lekcję fizyki, podczas której robiliśmy czekoladę. Uczestniczyliśmy także – w ramach zajęć lekcyjnych – w warsztatach flamenco.  Braliśmy także udział w zajęciach organizowanych w siedzibie Fundacji ” Universal Mobility” oraz w grze miejskiej w centrum Grenady. 

Zwiedzaliśmy przepiękną Grenadę i jej szczególne miejsca: Albayzin, Alhambra, Realejo i wiele innych. Uczestniczyliśmy również w wycieczce do urokliwej miejscowości Nerja, gdzie zwiedzaliśmy jaskinię oraz zachwycaliśmy się pięknem Morza Śródziemnego. A także odwiedziliśmy Cordobę i jej najpopularniejszą atrakcję – wielki meczet, w którym obecnie znajduje się katedra chrześcijańska. 

Poznaliśmy hiszpańskie zwyczaje np. te związane ze Środą Popielcową, hiszpańską kuchnię oraz podstawy języka hiszpańskiego. 

To był wspaniały i niezapomniany czas. Żal było nam opuszczać tereny Andaluzji i pożegnać się z nowymi znajomymi. Na szczęście projekt jeszcze się nie zakończył. Przed nami wiele działań, które pozwolą wrócić nam do Grenady przynajmniej we wspomnieniach. 🙂