Nasi uczniowie w Grenadzie

Od 12 do 23 lutego trwała nasza przygoda w Hiszpanii w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” realizowanego ze środków programu FERS na zasadach Programu Erasmus+ sektor Edukacja szkolna, nr projektu: 2022-2-PL01-KA122-SCH-000096582. 

Uczestniczyliśmy w zajęciach szkolnych, podczas których poznaliśmy jak wygląda edukacja w Hiszpanii,  szkoliliśmy znajomość języka angielskiego i hiszpańskiego oraz poznaliśmy wielu wspaniałych młodych ludzi. Braliśmy także udział w zajęciach w Fundacji „Universal Mobility” oraz w grze miejskiej w centrum Grenady. 

Nasz czas w Hiszpanii to również wycieczki – te piesze, podczas których zwiedzaliśmy urokliwe miejsca Grenady – oraz te autokarowe: do miejscowości Nejra nad Morzem Śródziemnym oraz do Cordoby, gdzie zwiedzaliśmy wielki meczet a w nim chrześcijańską katedrę. 

Każdego dnia kosztowaliśmy hiszpańskich przysmaków, spacerowaliśmy oraz spędzaliśmy czas z młodzieżą hiszpańska grając w gry zespołowe na szkolnym boisku. 

Czas spędzony w Andaluzji pozostanie na zawsze w naszych wspomnieniach, a do tego czego się nauczyliśmy i co poznaliśmy, będziemy wracać realizując dalszą część projektu.