Zagraniczna mobilność

GRENADA PO RAZ DRUGI

Grupa uczniów z naszej szkoły po raz drugi wzięła udział w projekcie „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” realizowanego
ze środków programu FERS na zasadach Programu Erasmus+ sektor Edukacja szkolna, nr projektu: 2022-2-PL01-KA122-SCH-000096582 i udała się w dniach
10 – 21.03.2024r. do Hiszpanii, do przepięknej Grenady.

Tam, oprócz udziału w zajęciach lekcyjnych z hiszpańskimi uczniami, mieliśmy okazję podziwiać zachwycające uroki Andaluzji. Niesamowite wrażenie wywarły na nas: jaskinia Cueva de Nerja, malownicze widoki białego miasteczka na Costa del Sol, Morze Śródziemne, miasto trzech kultur, czyli Kordoba, Alhambra z jej pięknym zespołem pałacowo – ogrodowym oraz niesamowite uliczki samej Grenady.

Czas spędzony w Grenadzie był intensywny, ale dzięki temu mogliśmy lepiej poznać miasto (co umożliwiła nam gra miejska, spacery po naszej miejscowości oraz wycieczka na stadion piłkarski), kolegów i koleżanki z internatu, w którym mieszkaliśmy, hiszpański system edukacyjny, a także niektóre obrzędy związane ze Świętami Wielkanocnymi (procesje pokutne).

Grenada na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Nasi uczniowie w Grenadzie – grupa pierwsza

Od 12 do 23 lutego trwała nasza przygoda w Hiszpanii w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” realizowanego ze środków programu FERS na zasadach Programu Erasmus+ sektor Edukacja szkolna, nr projektu: 2022-2-PL01-KA122-SCH-000096582.

Uczestniczyliśmy w zajęciach szkolnych, podczas których poznaliśmy jak wygląda edukacja w Hiszpanii,  szkoliliśmy znajomość języka angielskiego i hiszpańskiego oraz poznaliśmy wielu wspaniałych młodych ludzi. Braliśmy także udział w zajęciach w Fundacji „Universal Mobility” oraz w grze miejskiej w centrum Grenady.

Nasz czas w Hiszpanii to również wycieczki – te piesze, podczas których zwiedzaliśmy urokliwe miejsca Grenady – oraz te autokarowe: do miejscowości Nejra nad Morzem Śródziemnym oraz do Cordoby, gdzie zwiedzaliśmy wielki meczet a w nim chrześcijańską katedrę.

Każdego dnia kosztowaliśmy hiszpańskich przysmaków, spacerowaliśmy oraz spędzaliśmy czas z młodzieżą hiszpańska grając w gry zespołowe na szkolnym boisku.

Czas spędzony w Andaluzji pozostanie na zawsze w naszych wspomnieniach, a do tego czego się nauczyliśmy i co poznaliśmy, będziemy wracać realizując dalszą część projektu.

Wizyta przygotowawcza

W trosce o zapewnienie najwyższego poziomu realizowanego przez uczniów naszej szkoły projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” realizowanego ze środków programu FERS na zasadach Programu Erasmus+ sektor Edukacja szkolna, nr projektu: 2022-2-PL01-KA122-SCH-000096582, w dniach 24.01.- 26.01.2024 nauczyciele udali się na wizytę przygotowawczą do Granady. W czasie wizyty odwiedzono Centro Ave Maria San Cristobal, szkołę o długiej i bogatej tradycji. Poza długą historią, jest szkołą z prawdopodobnie najładniejszymi widokami w Granadzie, o czym będą mogli się przekonać już niedługo nasi uczniowie. Podczas spotkania z władzami szkoły hiszpańskiej został ustalony harmonogram pobytu i działań projektowych, jakie będą realizowane w trakcie mobilności zagranicznej uczestników. Sprawdzono warunki zakwaterowania i wyżywienia oraz uzgodniono zasady pobytu naszych uczniów w Granadzie.

Projekt możemy realizować dzięki wsparciu pani Marty Majewskiej – Burmistrz Miasta Hrubieszowa oraz Hrubieszów Miasto z Klimatem, za co serdecznie dziękujemy.

Projekt „Hola España! Rozwijanie kompetencji uczniów Szkoły Podstawowej
im. B. Prusa w Hrubieszowie” Nr projektu: 2022-2-PL01-KA122-SCH-000096582
w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+ w ramach projektu

Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej