Tydzień Książki

W naszej szkole zorganizowany został Tydzień Książki. Świętowaliśmy od 20 do 27 kwietnia. Z tej okazji zostały przygotowane materiały tematyczne, z których mogli skorzystać nauczyciele podczas zajęć z wychowawcą. Na szkolnych korytarzach pojawiły się dwie gazetki poświęcone obchodom Dnia Książki.  Funkcjonowała także książkowa „fotobudka”, która cieszyła się sporym zainteresowaniem. 25 kwietnia część uczniów przyszła do szkoły przebrana za wybraną postać z książki. Najliczniejszą grupę przebierańców stworzyli uczniowie z klasy 4b. Za piękne przebrania dziękujemy również uczniom z klasy 1b i 1c, 2a, 3b, 6a oraz 7c. Podczas Tygodnia Książek odbyła się też akcja „Czytam sobie na przerwie”.  W wielu klasach odbyły się lekcje tematyczne. Klasa 5c wybrała się także do szkolnej biblioteki oraz gościła u siebie na lekcji panią bibliotekarkę Annę Czernysz. Klasy 5a i 5b projektowały okładkę do omawianej lektury „Tajemniczy ogród”, a klasa 4b tworzyła projekty okładek ulubionej książki.  W ramach świętowania klasa 1 b wybrała się do Biblioteki Pedagogicznej na spotkanie z autorem książki dla dzieci i młodzieży z panem Arturem Jasińskim. Obchody Tygodnia Książki i Praw Autorskich pozytywnie wpłynęły na stan czytelnictwa  – uczniowie zachęceni do czytania książek, liczniej odwiedzali bibliotekę szkolną wybierając interesujące ich pozycje książkowe.

Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy włączyli się w szkolne świętowanie. Podziękowania kierujemy także w stronę Samorządu Uczniowskiego, za wsparcie przy działalności fotobudki.

Marta Lackowska