Szkoła pamięta

,,Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Biorąc ten fakt pod uwagę, w piątek 29 października tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych, wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie pod opieką pani Dyrektor Edyty Kucharskiej, opiekuna SKW pani Anny Karkuszewskiej, udali się na pobliski cmentarz. Celem akcji było posprzątanie i zapalenie zniczy na mogiłach żołnierzy-legionistów, poległych w latach 1918 – 1920 oraz uporządkowanie  terenu przy kaplicy cmentarnej. Uczniowie wykazali się piękną postawą patriotyczną, kultywując pamięć o polskich bohaterach walczących o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Była to na pewno lekcja szacunku i pamięci o tych, którzy odeszli.

Dziękujemy wolontariuszom w osobach: Patrycja Bałszan, Sara Caruk, Kamila Chwedczuk, Gabriela Frąc, Hanna Gidzińska, Paweł Gumieniak, Nicolla Jaworska, Paweł Karkuszewski, Kacper Kasprzak, Emilia Mlinowska, Zuzanna Mróz, Oliwia Mączka, Wiktoria Niemczyk, Maja Nowacka, Bartłomiej Trzustkowski, Dominika Zezula, Zofia Śliwa, Hania Nowosad, Dawid Pempko, Kacper Pucek.