Projekt „Ortograficzne bransoletki” z Klubem Ortograffiti

W dniu 05.02.2020r. członkowie „Klubu Ortograffiti”, działającego w Szkole Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie, zachęcili uczniów z klasy III b (wych. p. Katarzyna Sztuk), do udziału w projekcie edukacyjnym pt. „Ortograficzne bransoletki”.

Podczas zajęć, trzecioklasiści samodzielnie wykonywali pracę plastyczno-techniczną: „ortograficzne bransoletki”. Uczniowie opracowali z pomocą nauczycieli bazę wyrazów z trudnością ortograficzną, dokładnie sprawdzając poprawność ich zapisu. Odrysowali i wycięli z kartonu kształt dłoni wraz z przedramieniem, na którym umieścili paski kolorowego papieru z zapisanymi na nich trudnymi wyrazami. Powstała kolorowa pomoc dydaktyczna, dzięki której można utrwalić pisownię wyrazów z „u-ó”, „ch-h”, „rz-ż” . Z prac wykonano wystawę. Udział w zajęciach był okazją do nauki, ale także do wspólnej zabawy, która przyniosła wiele radości.

Klub Ortograffiti” to innowacja pedagogiczna, mająca na celu udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w sposób nowatorski i atrakcyjny dla dzieci. Celem podjętej działalności jest między innymi kształtowanie kompetencji kluczowych u uczniów oraz włączanie Klubowiczów w organizację działań mających wymiar edukacyjny na forum szkoły.

Opiekun „Klubu Ortograffiti” Marta Kuczyńska