Konkurs kulinarny ,, SMACZNIE I ZDROWO”

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Jako Szkoła Promująca Zdrowie serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rodzinnym konkursie kulinarnym. Wystarczy wspólnie przygotować zdrową i kolorową potrawę.

Konkurs ma na celu  kształtowanie prozdrowotnych nawyków, promowanie korzyści płynących ze zdrowego odżywiania, a także kreatywne wykorzystanie wolnego czasu w domu.

Regulamin:

1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 4-7.
  2. Zadaniem uczestnika (dziecka i rodzica) konkursu jest wymyślenie przepisu kulinarnego, który byłby zdrowym, pełnowartościowym posiłkiem dla dziecka (danie, przekąska).
  3. Każdy przepis musi być opatrzony następującymi informacjami: imię i nazwisko autora przepisu, klasa, do której dziecko uczęszcza.
  4. Do każdego przepisu należy dołączyć maksymalnie 4 zdjęcia podczas wykonywania potrawy w tym rezultat czyli wykonaną potrawę. Przepis musi zawierać w większości zdrowe, wartościowe produkty. Podany przepis kulinarny powinien mieć prostą formę, tak, aby mógł być do przygotowania, przez dziecko.
  5. Każdy uczestnik może przedstawić tylko jeden przepis.
  6. Prace zgłaszane do konkursu można przesłać w wiadomości e-mail karkuszewska@poczta.onet.pl lub dostarczyć do pedagoga szkolnego Anny Karkuszewskiej do dnia 07.06.2021r (poniedziałek).

Ocena prac:

1. Zgłoszone prace oceniać będzie jury, powołane przez organizatora konkursu.
  2. Kryteria oceny prac:
  • wykorzystanie “zdrowych” produktów do przygotowania dania,
  • oryginalność potrawy,
  • ogłoszenie wyników nastąpi 11.06.2021r. na stronie internetowej szkoły.
  • Autorzy nagrodzonych prac otrzymają dyplomy i nagrody.
  • Nagrodzone prace zostaną wywieszone na korytarzu szkolnym.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie, który może stać się inspiracją do zmiany niektórych przyzwyczajeń żywieniowych, a jednocześnie być doskonałą zabawą dla całej rodziny.

Zachęcamy do zapoznania się z broszurą dla uczniów ,,Trzymaj Formę!”.

Broszura-dla-uczniow