DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU. DZIAŁAJMY RAZEM!

“Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie…”

Na całym świecie dnia 9 lutego 2021 obchodzony jest  Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Wydarzenie to ma na celu promowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Za pośrednictwem obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu chcemy zwrócić uwagę na rolę użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online.

Na terenie szkoły równolegle podejmowaliśmy różne działania. Wychowawcy we wszystkich klasach poruszali tematykę bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie klas 6-8 przystąpili do konkursu plastycznego pod hasłem  „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

Gratulujemy laureatom konkursu:

I miejsce-Olaf Lewandowski, Wiktoria Romańczuk

II miejsce– Paweł Karkuszewski, Agata Czajkowska

III miejsce– Maciej Zając, Kamila Chwedczuk

Dyplomy oraz nagrody do odebrania u pedagoga szkolnego Anny Karkuszewskiej. Upominki ufundowała MKRPA w Hrubieszowie.