OD OSZCZĘDZANIA DO INWESTOWANIA – lekcja z BAKCYLEM

13.05.2021 uczniowie klasy VII A i VIIC wzięli udział w kolejnej lekcji online prowadzonej w ramach projektu edukacyjnego BAKCYL – jednego z największych programów pozaformalnej edukacji finansowej w Europie – „Bankowcy dla Edukacji”. W trakcie drugich zajęć wolontariusz – Pan Piotr wyjaśnił różnicę między oszczędzaniem i inwestowaniem, określił zasady bezpiecznych płatności internetowych i płatności mobilnych oraz wskazał rolę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Prowadzący zwrócił uwagę na potencjalnych oszustów finansowych i podpowiedział jak rozpoznawać ich oferty. Lekcja zakończyła się krótkim quizem dotyczącym zagadnień omawianych na lekcji.
Pan Piotr ponownie ujął uczniów swoją ogromną wiedzą i profesjonalnym podejściem.

Inicjatorem i koordynatorem zajęć był nauczyciel doradztwa zawodowego w naszej szkole Pani Arleta Kowalska.

OD OSZCZĘDZANIA DO INWESTOWANIA