Dzień Bezpiecznego Internetu ’2020

Dnia 11 lutego 2020r.,w Szkole Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie, odbyły się obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, przebiegające pod hasłem: „Działajmy razem”.

Działania profilaktyczne w postaci zajęć wychowawczych, gazetek profilaktycznych, konkursu
i zadania projektowego dla oddziałów klasowych, miały na celu utrwalanie prawidłowych  oraz pozytywnych postaw dzieci i młodzieży podczas korzystania z Internetu, w tym unikanie zagrożeń.

Zorganizowano konkurs plastyczno-literacki pt. „Bezpieczny Internet”. Komisja konkursowa:
p. Dorota Orłowska, p. Ewa Filipowicz-Sidorczuk, p. Sylwia Wojak, p. Monika Anigacz,
p. Agnieszka Kolano, p. Justyna Przybik, wyłoniła następujących laureatów konkursu:

Konkurs plastyczny, klasy I-III

I miejsca: Martyna Jasic kl. Ia, Igor Wojtiuk, kl. IIa

II miejsca: Lena Niźnikowska, kl. Ic, Zuzanna Peczak, kl.IIa

III miejsca: Lidia Grab, kl. IIIc, Gabriela Makara, kl. I b, Małgorzata Korneluk, kl. IIIa

Wyróżnienie: Maciej Karpała, kl. IIIa

Konkurs literacki, klasy I-III

I miejsce: Gabriela Skowron, kl. I c

II miejsce: Mikołaj Zając, kl. Ic

Konkurs plastyczny, klasy IV-VII

I miejsce: Kornelia Kruk, kl. VII c

II miejsce: Julia Nalepa , kl.Va

III miejsca: Gabriela Senkowska, kl. VIIc, Kacper Rożniatowski, kl. VIIb

Wyróżnienia:

1. Aleksandra Szymko , kl. VIIb
  2. Mateusz Jagiełło, kl. VII b
  3. Klaudia Kurysz, kl. VIIa
  4. Wiktoria Iwan. kl. Vd
  5. Hanna Nosko, kl. Va
  6. Antoni Jasiński, kl. Vb

Konkurs literacki, klasy IV-VII

I miejsce: Marcin Lackowski, kl. IVa

Nagrody i dyplomy ufundowano we współpracy z Gminą Miejską Hrubieszów, w ramach realizacji programu profilaktycznego „Profilaktyka na start”, w roku szkolnym 2019/2020.

Dodatkowym zadaniem, podjętym na terenie szkoły, było stworzenie przez poszczególne klasy
 IV-VIII  plakatów z propozycjami pozytywnego działania w Internecie. Zadanie to miało na celu uświadomienie uczniom faktu, jak wielki wpływ mają na to, by stać się dobrymi i pozytywnymi internautami. Za najciekawsze uznano pracę klas: Vb, Vd oraz Va. Wyróżniono prace klas: IVa, VIc  i VIIc. Z prac konkursowych oraz z plakatów stworzonych przez oddziały klasowe wykonano wystawę. Działania z okazji „Dnia Bezpiecznego Internetu” zorganizowała p. Marta Kuczyńska, pedagog szkolny.