Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca radośnie przywitaliśmy WIOSNĘ. Z tej okazji w naszej szkole naprawdę dużo się działo. Był to „Dzień bez plecaka” – uczniowie swoje książki i zeszyty przynieśli zapakowane na oryginalne sposoby. Były kosze zakupowe, poszewki na poduszki, kosze na śmieci, a nawet odkurzacz i zlew 😊  Fantazja dopisała! Poza tym uczniowie zadbali o wiosenny wystrój swoich sal lekcyjnych, które rozkwitły wiosennymi dekoracjami i kolorami. Klasa 2b symbolicznie przywołała wiosnę, wykonując wspólnie kukły Marzanny.

Radość z przybycia wiosny uczniowie wyrażali także strojem. W tym dniu dzieci miały również możliwość zastąpić swoich nauczycieli i poprowadzić lekcje. Okazało się, że to nie taka łatwa sprawa być nauczycielem.

Wiosenne świętowanie nie zamknęło się tylko w murach szkoły. Klasy ósme wraz z wychowawcami odwiedziły Zespół Szkół nr 1 i uczestniczyły w inicjatywie „Zawodowy strzał w 10!”. Klasa 5a wybrała się na pizzę i kręgle do restauracji Gniecki, a klasa 5 b do restauracji Valentino. Natomiast uczniowie klasy 5c odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w jej nowej siedzibie. Poza tym klasa 4a oraz klasa 5b były również w HDK na spektaklu „Nazywam się… Powrót do przeszłości” przygotowanym przez Teatr Muzyczny FORTE.

Jednym słowem Pierwszy Dzień Wiosny obfitował w wydarzenia i minął nam bardzo przyjemnie. Mamy nadzieję, że Pani Wiośnie się to spodobało i już z nami zostanie aż do lata.