Zakończenie realizacji ogólnopolskiego programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

W roku szkolnym 2021/2022, wzorem lat ubiegłych, nasza szkoła uczestniczyła w programie pt. „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Uczestnikami programu byli pierwszoklasiści: klasa Ia, wych .p. Małgorzata Serafin, klasa Ib, wych. p. Monika Korneluk oraz klasa Ic, wych. p. Joanna Nazar. W ramach programu przeprowadzono zajęcia edukacyjne dla uczniów, z tematyki bezpieczeństwa w domu, w szkole, na drodze, w internecie i w kontaktach z rówieśnikami. Dodatkowo uczniowie wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie oraz w konkursie plastycznym, poświęconym tematyce bezpieczeństwa na co dzień. Realizacja programu zakończyła się zdaniem przez dzieci Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa, składającego się z 12 pytań, dzięki któremu utrwaliły one najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Szkoła otrzymała pamiątkowy Certyfikat, potwierdzający realizację programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka” w roku szkolnym 2021/2022.

Wszystkim pierwszakom życzymy bezpiecznych zabaw na co dzień.

Koordynator programu-Marta Kuczyńska, pedagog szkolny