Dziady …nie takie straszne

Wieczorem w środę 27 października młodzież z klas siódmych naszej szkoły zebrała się w kaplicy przy Kościele pw. Ducha Świętego, aby wspólnie odczytać tekst lektury Adama Mickiewicza pt. „Dziady cz.II”. Uczestnicy nietypowego spotkania przynieśli ze sobą znicze, koce, poduszki i oczywiście tekst dramatu. Czytanie odbywało się w blasku świec, przy akompaniamencie muzyki cerkiewnej, w atmosferze tajemniczości i skupienia. Partie chóru odczytane przez uczniów razem, wywołały niesamowite wrażenie. Na koniec udaliśmy się na grób Pana Wiesława Pempko, wieloletniego pracownika naszej szkoły, aby pomodlić się i zapalić znicze.
Niecodzienną pracę z lekturą zorganizowały p. Małgorzata Greszeta i p. Aneta Rycerz.