Tydzień Bibliotek w MBP

MBP zorganizowała Tydzień Bibliotek – w tym roku pod hasłem „Biblioteka świat w jednym miejscu”. Zostały przygotowane ciekawe  warsztaty i zajęcia,  z których nie mogliśmy nie skorzystać.

W poniedziałek 8 maja odbył się turniej planszówek DIXIT. Z zajęć skorzystała:

– klasa 4b, opiekun p. Marta Lackowska

– klasa 4c, opiekun p. Monika Jakoś – Wór

– klasa 5c, opiekun p. Anna Lewandowska

– klasa 7c, opiekun p. Anna Czernysz.

We wtorek klasy 4b (opiekun p. Marta Lackowska) i 6a (opiekun p. Ewa Szostak) wzięły udział w zajęciach  „Stare ale jare – warsztaty z maszyną do pisania, gęsim piórem i kalką”.

Natomiast w czwartek klasy 4b (opiekun p. Marta Lackowska) oraz 5c (opiekun p. Anna Lewandowska) starały się złamać biblioteczny kod uczestnicząc w zajęciach z kodowania.

Na zakończenie tygodnia, w piętek trzynastego, uczniowie klas młodszych skorzystali z propozycji „Opowiem Ci… Zaczarowany świat KAMISHIBAI oraz warsztaty artystyczne dla przedszkoli i klas I-III”. W warsztatach tych udział wzięły klasy:

– 1b, opiekun p. Monika Korneluk

– 1c, opiekun p. Joanna Nazar

– 2c, opiekun p. Katarzyna Sztuk.

Wszystkie spotkania w zaprzyjaźnionej bibliotece były wspaniałe i wartościowe. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak ciekawych zajęciach. Z całego serca dziękujemy za to Paniom z Miejskiej Biblioteki Publicznej, a naszej bibliotece – stulatce, życzymy kolejnych 100 lat!