Erasmus+

 

Z wizytą w Grenadzie – grupa pierwsza 

Od 12 do 25 lutego trwała nasza hiszpańska przygoda w ramach projektu ERASMUS+ „Hola España! Rozwijanie kompetencji uczniów Szkoły Podstawowej im. B. Prusa w Hrubieszowie”, nr projektu: 2023-1-PL01-KA122-SCH-000119355. 

Podczas wyjazdu edukacyjnego mieliśmy możliwość uczestniczenia w lekcjach wraz z młodzieżą hiszpańską.  Poznaliśmy wielu wspaniałych młodych ludzi oraz ich nauczycieli. Na pewno długo będziemy wspominać lekcję fizyki, podczas której robiliśmy czekoladę. Uczestniczyliśmy także – w ramach zajęć lekcyjnych – w warsztatach flamenco.  Braliśmy także udział w zajęciach organizowanych w siedzibie Fundacji ” Universal Mobility” oraz w grze miejskiej w centrum Grenady. 

Zwiedzaliśmy przepiękną Grenadę i jej szczególne miejsca: Albayzin, Alhambra, Realejo i wiele innych. Uczestniczyliśmy również w wycieczce do urokliwej miejscowości Nerja, gdzie zwiedzaliśmy jaskinię oraz zachwycaliśmy się pięknem Morza Śródziemnego. A także odwiedziliśmy Cordobę i jej najpopularniejszą atrakcję – wielki meczet, w którym obecnie znajduje się katedra chrześcijańska. 

Poznaliśmy hiszpańskie zwyczaje np. te związane ze Środą Popielcową, hiszpańską kuchnię oraz podstawy języka hiszpańskiego. 

To był wspaniały i niezapomniany czas. Żal było nam opuszczać tereny Andaluzji i pożegnać się z nowymi znajomymi. Na szczęście projekt jeszcze się nie zakończył. Przed nami wiele działań, które pozwolą wrócić nam do Grenady przynajmniej we wspomnieniach. 🙂

Wizyta przygotowawcza 

W dniach 24.01.-26.01. 2024 odbyła się wizyta przygotowawcza w Hiszpanii w ramach projektu ERASMUS+ „Hola España! Rozwijanie kompetencji uczniów Szkoły Podstawowej im. B. Prusa w Hrubieszowie”, nr projektu: 2023-1-PL01-KA122-SCH-000119355. Podczas wizyty nauczyciele odwiedzili Centro Ave Maria Vistillas, szkołę z ponad stuletnią historią, w której nasi uczniowie realizowali będą swój plan mobilności. Wizyta przygotowawcza służyła organizacji mobilności uczestników projektu Erasmus+ i ustaleniu szczegółowego programu wyjazdu do Granady. Nauczyciele mieli możliwość poznania warunków panujących w szkole, omówiono program mobilności oraz sprawy związane z zakwaterowaniem i logistyką pobytu uczestników projektu w Hiszpanii. Program realizowany przez uczniów obejmuje również część kulturową w związku z tym nauczyciele w czasie pobytu mieli możliwość zobaczenia najpiękniejszych miejsc Granady.

Projekt możemy realizować dzięki wsparciu pani Marty Majewskiej – Burmistrz Miasta Hrubieszowa oraz Hrubieszów Miasto z Klimatem, za co serdecznie dziękujemy.

 

PROJEKT  ERASMUS+
pt.
„Hola España! Rozwijanie kompetencji uczniów Szkoły Podstawowej B. Prusa  w Hrubieszowie” Nr projektu: 2023-1-PL01-KA122-SCH-000119355

Okres realizacji projektu: 02.10.2023 – 01.10.2024

Regulamin rekrutacji

Formularz zgłoszeniowy

Formularz rekrutacyjny