Wyprawa klas 6 do Wojsławic

29 września uczniowie klas 6 wraz z wychowawcami: p. Moniką Jakoś – Wór, p. Edytą Miller – Wiatrowską, p. Martą Lackowską, postanowili opuścić szkolne mury i wybrać się na edukacyjną przygodę do Wojsławic. Tam, pod opieką wspaniałego przewodnika, poznawaliśmy historię i tradycje tego miejsca oraz uczyliśmy się poprzez zabawę.

Pierwszym etapem naszego zwiedzania były obiektu sakralne. Zwiedziliśmy Cerkiew Kazańskiej Ikony Matki Bożej oraz Kościół pw. Św. Michała Archanioła (z okazji uroczystości przypadających na ten dzień, mogliśmy podziwiać piękny obraz w ołtarzu głównym przedstawiający postać Michała Archanioła). Odwiedziliśmy także Izbę Tradycji Ziemi Wojsławickiej – ośrodek muzealny zlokalizowany w budynku Nowej Synagogi.

Następnie wyruszyliśmy do miejscowości Majdan Stary, aby wybrać się na spacer przyrodniczą ścieżką edukacyjną „Wojsławickim wąwozem”.  Trasa ścieżki w formie pętli liczy około 2 km i prowadzi przez bardzo malowniczy wąwóz lessowy.

Po spacerze nastąpiła część warsztatowa wyjazdu. Mogliśmy tworzyć prace na drewnie wykorzystując artykuły spożywcze ( ryż, mak, przyprawy itp.) oraz robiliśmy słodkie praliny. Była także czas na zabawy zespołowe.

Na koniec odpoczywaliśmy przy ognisku jedząc kiełbaski, a także przepyszne cebularze przygotowane specjalnie dla nas.