Warsztaty dla uczniów i rodziców „Bezpieczeństwo cyfrowe”.

W dniu 18.12.2023r. uczniowie klas: 6a, 7b oraz 7c a także chętni rodzice, wzięli udział w warsztatach, prowadzonych przez pana Roberta Turskiego. Zajęcia miały na celu edukowanie uczestników w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego, higieny cyfrowej, poszukiwania i selekcji informacji w sieci, rozwiązywania problemów, podczas wykorzystywania Internetu, prawidłowej komunikacji i współpracy w sieci oraz kreatywnego tworzenie treści cyfrowych. Pan Robert Turski to doświadczony edukator, pracujący z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, współzałożyciel Ośrodka Badawczo- Rozwojowego „ Edukacja 3.0”, współpracujący przy ogólnopolskim projekcie „Profilaktyka na miarę”, wykładowca Uniwersytetu Dzieci UMCS, w latach 2018 i 2022 wyróżniony został poprzez umieszczenie na liście 100 osób, które szczególnie przyczyniły się do wzmocnienia kompetencji cyfrowych Polek i Polaków. Mamy nadzieję, że uczestnicy zajęć skorzystali z bogatej wiedzy prowadzącego i będą potrafili zastosować zasady bezpieczeństwa cyfrowego podczas używania Internetu, ale także gier komputerowych.
Zajęcia zostały zorganizowane w ramach Szkolnego Dnia Profilaktyki przez pedagogów szkolnych we współpracy z Gminą Miejską Hrubieszów.