ZAJĘCIA Z WALIZKĄ

29 stycznia w klasie 1b przeprowadzone zostały kolejne zajęcia w ramach ogólnopolskiego programu „Czytam sobie. Pierwsza klasa” pt. „Jakie tajemnice może kryć znaleziona walizka?”.

Zajęcia poprzedziła rozmowa na temat tego rekwizytu. Dzieci zastanawiały się, co może znajdować się w przyniesionej do klasy walizce. Następnie wylosowały z niej wyrazy oraz obejrzały film, co wprowadziło je w temat zajęć. Opowiadały o przedstawieniach cyrkowych, zastanawiały się, jak można przygotować występ bez udziału zwierząt. Próbowały jak artyści cyrkowi żonglować apaszkami.

Następnie wysłuchały książki R. Witka „Walizka pana Hanumana” i poznały zawarty w niej kod „Miksus sylabus”. Po omówieniu lektury doszły do wniosku, że znalezionych rzeczy nie można sobie przywłaszczać, zawsze należy starać się zwrócić je właścicielowi.

Bardzo zainteresował je przedstawiony podczas zajęć szyfr Pigpen Cipher. Kodowanie wzbudziło zaciekawienie i wiele emocji. Wszystkie grupy świetnie poradziły sobie z otrzymanymi zadaniami.

Zajęcia zakończyły się wykonaniem pracy plastycznej przedstawiającej wybranego artystę cyrkowego.