UKS „Jedynka” na 84 Mistrzostwa Polski Juniorów w Krośnie – 2019

UKS „Jedynka” na 84 Mistrzostwa Polski Juniorów w Krośnie

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów Modeli Swobodnie Latających  odbyły się na lotnisku w Krośnie. Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” reprezentowali zawodnicy: w kategorii modeli F1A Dominik Skwarek, Kacper Kaczmarek, Jakub Wezgraj oraz Kacper Zbarachewicz w kategorii modeli F1P. Najlepsze wyniki osiągnęli: Jakub Wezgraj i Kacper Zbarachewicz, którzy stanęli na 3 stopniu podium oraz wywalczyli tytuł II-go Wice Mistrza Polski.

W tym roku 84 Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających klas F1A,B,P rozegrano w Krośnie. Miejsce bardzo dobre, lotnisko przyjemne, a pogoda wymarzona do latania.

Rywalizację w kategorii F1A wygrał Damian Mąderek zawodnik z Aeroklubu Poznańskiego, Wice Mistrzem Polski została Iga Gozdek z Gliwic, a II Wice Mistrzem Polski został Jakub Wezgraj z Hrubieszowa. Pozostali Hrubieszowscy zawodnicy zajęli następujące pozycje, debiutujący Kacper Kaczmarek zajął 6 miejsce, a Dominik Skwarek przez uszkodzony model w pierwszej kolejce lotów zajął 10 miejsce.

W klasie modeli F1P 1 miejsce zajął Michał Krężel z Mielca, 2 miejsce Krzysztof  Nieroda zawodnik z Chrzanowa Śląskiego i 3 miejsce nasz zawodnik Kacper Zbarachewicz.  

Mistrzostwa Polski to najważniejsze zawody w ciągu sezonu. Start w nich gwarantuje rywalizację w szerokim gronie i zmierzenie się z najlepszymi zawodnikami w kraju. Pojedyncza impreza, za którą można zdobyć sporo punktów do przyszłorocznej Kadry Narodowej, a mała strata w choćby jednym locie, często wyklucza z rywalizacji o dobre miejsce.

no images were found