Klasa 7c korzysta z nowości szkolnej biblioteki

15 listopada w klasie 7 c zostały przeprowadzone dwie lekcje w oparciu o treść opowiadania Katarzyny Ryrych „Szczęśliwego Nowego Roku” z książki „Gorzka Czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”. Podczas lekcji korzystaliśmy z 20 egzemplarzy tej książki zakupionej do szkolnej biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016 – 2020 KSIĄŻKI DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ priorytet 3: Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w tym zakup nowości wydawniczych.

Tematem lekcji opartej na wybranym opowiadaniu była samodyscyplina: SAMODYSCYPLINA- TRZEBA ZROBIĆ COŚ, ABY BYĆ KIMŚ. Uczniowie przeczytali tekst, który omówiliśmy zwracając szczególną uwagę na jego główną bohaterkę Magdę. Następnie rozmawialiśmy o tym czym jest samodyscyplina i samokontrola, do czego są potrzebne, jakie cele można osiągnąć dzięki samodyscyplinie i co jest niezbędne, aby osiągnąć cel.

Uczniowie pracowali także w grupach. Każda z 4 grup otrzymała zdjęcie innej znanej osoby (Edyta Górniak, Ewa Farna, Robert Lewandowski i Kamil Stoch). Zadaniem grup było odpowiedzenie na pytania typu: Jaki jest cel osoby ze zdjęcia? Co musi robić, a czego nie może? Jaka cenę ponosi za swój sukces? Po omówieniu pracy w grupach był czas na pracę indywidualną. Każdy miał za zadanie napisać jaki cel chciałby osiągnąć w najbliższym czasie i określić plan działań, które mogą go do tego celu przybliżyć.

Na zakończeni lekcji młodzież otrzymała karteczki zawierające złote myśli o samodyscyplinie, a uczniowie którzy wykazali się największa aktywnością w trakcie zajęć, otrzymali także talony motywacyjne 😉

Wszyscy bardzo się cieszymy, że nasza biblioteka szkolna dzięki udziałowi w programie ma tyle ciekawych nowości wydawniczych, z których będziemy na pewno korzystać podczas lekcji i które uczniowie chętnie będą wypożyczać.