Warsztaty „Bezpieczeństwo w sieci”

W dniu 08.12.2021r. uczniowie klas: 5c, 6a, 7c, 8a, 8b oraz 8c wzięli udział w warsztatach pt. „Bezpieczeństwo w sieci”, które przeprowadził pan Robert Turski, reprezentujący firmę Edukacja 3.0. Podczas zajęć uczniowie utrwalili sobie najważniejsze informacje, dotyczące zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z intrernetu oraz dowiedzieli się o nowych zagrożeniach, na jakie można trafić podczas serfowania w internecie. Uczestnicy zajęć uświadomili sobie, jak duże znaczenie ma ochrona własnego wizerunku w sieci, stosowanie odpowiednich zabezpieczeń sprzętowych a także budowanie prawidłowych nawyków, związanych z używaniem mediów. Pan Robert Turski zainteresował uczniów nowinkami technologicznymi i wirtualną rzeczywistością, jakie powoli wkraczają do szkół. Spotkania z panem Robertem Turskim, pasjonatem technologii informatycznej, przypadły do gustu uczniom oraz stały się dla nich inspiracją. W okresie pandemicznym i post-pandemicznym, w którym dzieci i młodzież nadużywają oraz nieumiejętnie korzystają z internetu, zajęcia takie jak te, są niezbędne i potrzebne. Niebawem z zajęć będą mogli skorzystać także uczniowie innych klas. Warsztaty „Bezpieczeństwo w sieci” zorganizowały panie pedagog Marta Kuczyńska i Anna Karkuszewska we współpracy z Gminą Miejską Hrubieszów.