Profilaktyka w rytmie hip-hopu

RYMcerze w składzie Bęsiu i Dj. Yonas 9 czerwca odwiedzili naszą szkołę z  przesłaniem do młodzieży: “Nie zmarnuj swojego życia”. Podczas spotkania podzielili się swoim doświadczeniem życiowym, opowiedzieli o walce z nałogami i zwrócili uwagę na to, aby być sobą, mieć wartości i żyć według nich. Raperzy przestrzegali przed wpływem „złego towarzystwa”, sięganiem po wszelkiego rodzaju używki, narażaniem się na bezcelową wegetację i zniszczenie. W zamian wskazywali młodzieży możliwość budowania swej przyszłości na fundamencie solidnej nauki, rozwijaniu talentów i otaczaniu się osobami, które wspierają rozwój. Zachęcali także do zdecydowanej asertywności wobec zagrożeń i wyboru własnej, lepszej drogi życiowej jako możliwości realizacji swoich celów i spełniania marzeń.

Przekaz był jasny:

,,Nie Zmarnuj Swojego Życia!

Nie zmarnuj czasu, talentów, relacji.

Żyj wartościami. Bądź sobą. Rozwijaj się.

Myśl o przyszłości. Bądź kreatywny. Ryzykuj”

To był dla wszystkich bardzo wartościowy czas, który wielu skłonił do przemyśleń i refleksji na temat swojego życia.

Przedsięwzięcie sfinansowała Gmina Miejska Hrubieszów, koordynator programu ,,Ja mówię NIE” Anna Karkuszewska, pedagog szkolny.