Dzień Patrona Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie

Inaczej niż zwykle rozpoczęliśmy świętowanie Dnia Patrona naszej szkoły, Bolesława Prusa.

Choć właściwe uroczystości odbywać się będą 19.05 2022r. to już dzisiaj, czyli 18.05.2022r. uczniów odwiedził nie tylko sam Patron, ale i postaci z jego niektórych książek.

Prus sam mówił o sobie, Izabela Łęcka narzekała na swój los, ale spacerowała ze swoim powieściowym towarzyszem, Stanisławem Wokulskim. Trzech Faraonów, przybliżyło swoje dzieje i historię  panowania w starożytnym Egipcie, a Antek z Rozalką opłakiwali swoje trudne życie.

We wszystkie postaci wcielili się uczniowie klasy 7a oraz ich młodsi koledzy z klasy 2b. Prezentowali się oni w kostiumach charakterystycznych dla bohaterów lektur, a przygotowanych z pomocą Rodziców.

Informacje przybliżające treści lektur przekazywane przez bohaterów miały na celu zachęcić uczniów do czytania lektur a przede wszystkim przypomnieć postać naszego patrona Bolesława Prusa.