Wspieramy Hospicjum Santa Galla

,,Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”.
Jan Paweł II

Wolontariusze naszej szkoły wzorem lat ubiegłych przystąpili do akcji charytatywnej na rzecz Hospicjum Santa Galla z Łabuniek Pierwszych koło Zamościa. Osoby, które zechcą wesprzeć finansowo placówkę, będą mogli nabyć słuchawki z logo Hospicjum. Słuchawki w cenie 5zł będą rozprowadzane przez wolontariuszy w trakcie zajęć z wychowawcą.

Głównym celem działalności Hospicjum Santa Galla jest zapewnienie kompleksowej i bezpłatnej opieki pacjentom, głównie z chorobą nowotworową oraz innymi chorobami w stanie terminalnym.

Wolontariusze naszej szkoły aktywnie włączają się w działalność dobroczynną na rzecz potrzebujących wsparcia i pomocy. Dzięki temu uczą się wrażliwości na potrzeby innych, rozwijają uczucie empatii, kształtują pozytywną postawę wobec potrzebujących. Swoją postawą i zaangażowaniem udowodnili, że nie jest im obojętny los chorych, samotnych i niepełnosprawnych. Za pomoc i otwarte serca należą się wszystkim serdeczne podziękowania.

Osoby zainteresowane innymi formami wsparcia Hospicjum zapraszamy na stronę internetową:

Opiekun SKW