Mistrzostwa Polski Modeli Szybowców Halowych klasy F1N

W dniu 04.11.2023r. zawodnicy Sekcji Modelarstwa Lotniczego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Hrubieszowie uczestniczyli w Mistrzostwach Polski Modeli Szybowców Halowych klasy F1N, które odbywały się w miejscowości Bieruń. Organizatorem zawodów było Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych. Świetnie spisali się nasi najmłodsi modelarze, którzy stanęli na najniższym stopniu podium. W kategorii wiekowej młodzik modelarze: Michał Dziedzic, Aleksander Ząbek oraz Jakub Cierech wywalczyli tytuł Drużynowego II Wicemistrza Polski Modeli Szybowców Halowych klasy F1N. Pierwsze miejsce i tytuł Drużynowy Mistrz Polski wywalczyła ekipa z modelarni „Ważka” Wieliszew, a na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z Aeroklubu Warszawskiego. Gratulujemy organizatorom jak i wszystkim zawodnikom wspaniałej atmosfery, jaka towarzyszyła wszystkim na zawodach rangi Mistrzostw Polski.
Udział w zawodach możliwy był dzięki przychylności i wsparciu Burmistrza Miasta Hrubieszowa Pani Marty Majewskiej oraz Banku Spółdzielczego w Izbicy.