TWOJE PIENIĄDZE – lekcja z BAKCYLEM

6.05.2021 uczniowie klasy VII A i VIIC wzięli udział w lekcji online prowadzonej w ramach projektu edukacyjnego BAKCYL – jednego z największych programów pozaformalnej edukacji finansowej w Europie – „Bankowcy dla Edukacji”. Celem programu BAKCYL jest podnoszenie poziomu wiedzy dzieci i młodzieży z zakresu finansów i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz inspirowanie świadomych działań i budowanie właściwych postaw w zakresie przedsiębiorczości.

Jedną z form działań w/w programu są lekcje dostosowane do podstawy programowej w szkole i idealnie wpisujące się w realizację  wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego.

Zajęcia, które poprowadził z uczniami wolontariusz i ekspert sektora bankowego Pan Piotr Żmudzki były zatytułowane „Twoje pieniądze” . Spotkanie dotyczyło bliskich nam spraw, czyli funkcji i form pieniądza, obrotu bezgotówkowego, dochodów i wydatków w życiu codziennym. Pan Piotr omówił korzyści wynikające z systematycznego oszczędzania, wyjaśnił co to jest budżet oraz „rezerwa na czarną godzinę. Wszystkie te zagadnienia zostały przedstawione w atrakcyjny  sposób. Dopełnieniem był film edukacyjny oraz krótki quiz sprawdzający wiedzę uczniów. Zajęcia sprowokowały młodzież do zadawania wielu, czasem zaskakujących pytań, na które z fachową wiedzą i wyjątkową uwagą odpowiadał prowadzący.

Inicjatorem i koordynatorem zajęć był nauczyciel doradztwa zawodowego w naszej szkole Pani Arleta Kowalska.

Zdjęcia z Bakcyla