Hrubieszowscy modelarze na Mistrzostwach Polski

Zawodnicy sekcji Modelarstwa Lotniczego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Hrubieszowie w dniach 11-12 września 2021 r. uczestniczyli w Otwartych Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających klas F1A, F1B, F1C, F1Q w Pilszczu.
W zawodach startowało ponad siedemdziesięciu zawodników z klubów z całej Polski. UKS „Jedynka” reprezentowało 4 sportowców: Kacper Hołuj, Paweł Gumieniak, Piotr Wielosz-Hałasa oraz instruktor Leszek Kryszczuk.
Nasi modelarze wystartowali w klasach: klasa modeli F1A (szybowce) Piotr Wielosz-Hałasa, Paweł Gumieniak oraz instruktor. Ogromnego pecha miał Paweł, któremu po trzeciej kolejce lotów, model szybowca odleciał ponad 4 km od linii startu, przez co zawodnik nie wystartował w następnych kolejkach lotów. W klasie modeli F1B (modele z napędem gumowym) instruktor Leszek Kryszczuk oraz w klasie modeli F1Q (model z napędem elektrycznym) Kacper Hołuj.
86 Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających UKS „Jedynka” kończy tuż za podium na IV miejscu w punktacji generalnej. Pozostałe lokaty: I miejsce Gliwice II miejsce Białystok i III miejsce Suwałki.  
Zawody rangi Mistrzostw Polski, które odbyły się w Pilszczu, można zaliczyć do udanych. Ciężka praca, poprzedzona długim treningiem, który odbył się na tydzień wcześniej na polach Kombinatu Kietrz, skutkowały precyzyjnym przygotowaniem przez zawodników modeli oraz wysokimi lokatami.
Dziękuję Pani Burmistrz Miasta Hrubieszowa za umożliwienie wyjazdu grupie modelarzy na Mistrzostwa Polski oraz Bankowi Spółdzielczemu w Izbicy za wsparcie finansowe dzięki któremu można było zakupić niezbędny sprzęt do obserwacji modeli (lornetki oraz statywy).