Zajęcia z dietetykiem ,,Trzymaj Formę!”

Uczniowie klas siódmych, szóstych i piątej wzięli udział w dwugodzinnych zajęciach z panią dietetyk w ramach programu ,,Trzymaj Formę!”, który objęty jest patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Hrubieszowie.
Podczas zajęć o zdrowym odżywianiu uczniowie zapoznali się z aktualną piramidą zdrowego żywienia i stylu życia dzieci i młodzieży. Dowiedzieli się, jak należy się odżywiać, by cieszyć się dobrym zdrowiem. Znaleźli odpowiedź na to, skąd brać energię do życia, po jakie produkty sięgać, a których unikać. Usłyszeli, z jakich składników składa się żywność, ale i sam człowiek, oraz w jakich produktach szukać poszczególnych mikroelementów, witamin i składników mineralnych. Prowadzone zajęcia umożliwiły uczniom opanować umiejętność policzenia swojego dziennego zapotrzebowania na energię, białka, tłuszcze i węglowodany. Uczniowie mieli również możliwość zadać pytania i poznać odpowiedzi na interesujące ich kwestie związane z właściwym odżywianiem.
Zajęcia poprowadziła absolwentka naszej szkoły – Marta Szumiata, która specjalizuje się w technologii żywności i żywieniu człowieka. Prowadzi również bloga o tematyce naukowo – kulinarnej naukanatalerzu.pl.
Zajęcia z zakresu zdrowego odżywiania zostały sfinansowane przez Gminę Miejską Hrubieszów. Koordynator programu- Anna Karkuszewska, pedagog szkolny.