Tydzień Empatii i Życzliwości

W dniach 20-24.11.2023r. zorganizowaliśmy w naszej szkole Tydzień Empatii i Życzliwości, zaś 21.11.2023r. obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Tydzień Empatii i Życzliwości obfitował w miłe wydarzenia, które miały na celu podkreślenie faktu, jak wielkie znaczenia ma wśród ludzi życzliwa i empatyczna postawa. Na korytarzach pojawiły się gazetki promujące życzliwość oraz plakaty, które miały za zadanie dodawać uczniom otuchy i przypominać im, że mają wokół siebie życzliwe osoby. Uczniów zachęcono do udziału w mini-konkursie, polegającym na dokończeniu zdań: „Człowiek życzliwy posiada następujące cechy…” oraz „Empatia oznacza…” Można było skorzystać z „Poczty Pozdrowień” i przesłać za jej pośrednictwem życzenia, pozdrowienia lub podziękowania wybranej osobie. W dniach 21-22.11.2023r. członkowie Szkolnego Klubu Mediatora zorganizowali akcje czytelnicze wśród najmłodszych uczniów. Tematem przewodnim była empatyczna komunikacja tzw. „Język żyrafy”, który przedstawiony był najmłodszym uczniom za pomocą odpowiednio dobranej literatury. Uczestnicy zajęć wzięli udział w mini-konkursie na najładniej pokolorowaną kolorowankę antystresową- żyrafę.
Laureatami tego konkursu zostali:
1.Eliza Foks, 2b
2.Zuzanna Łuczuk, 2b
3.Oliwia Świder, 2b
4.Wiktor Duławski, 1b
5.Julia Bogucka, 1b
6.Bartek Dragun, 1a
7.Lena Dominik, 1a
8. Magdalena Socha, 1a
9.Antoni Piluś, 1c
10. Martyna Ciemięga, 1c
Laureatami mini-konkursu polegającego na dokończeniu zdań o życzliwości i empatii zostali:
1.Szymon Mielniczuk, 6b
2.Iga Nowosad, 6a
3.Jakub Bajerczak, 7c
4.Amelia Wieczorek, 8a
5.Karolina Chojnacka, 6c
6.Brajan Kluczyk, 5b
7.Joel Szymon, 3a
8.Amelia Błaszczuk, 3b
9. Alicja Arcaba, 3a
10.Nikola Białek, 3c
11.Maja Chadaj, 3c
Laureaci mini-konkursów otrzymali drobne nagrody.
Mamy nadzieję, że dzięki obchodom Tygodnia Empatii i Życzliwości, uczniowie uświadomili sobie, jak wiele korzyści przynoszą te pozytywne postawy i będą je stosować na co dzień.
Organizatorami wydarzenia byli: uczniowie klasy 6b wraz z wychowawcą p. Martą Lackowską, Szkolny Klub Mediatora wraz z opiekunem p. Martą Kuczyńską oraz Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami p. Anną Lewandowską i p. Sylwią Wojak.