DZIEŃ MISIA

25 listopada 2019r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły, także uczcili „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. W tym dniu wszyscy przynieśli do szkoły swojego ulubionego pluszaka, który towarzyszył im nie tylko podczas zabawy, ale także nauki. Mały Samorząd Uczniowski pod czujnym okiem opiekunek przygotował spotkanie promujące czytelnictwo, podczas którego zaprezentowano fragmenty książki Łukasza Wierzbickiego „Afryka Kazika”. Ta lektura w ciekawy sposób opisuje prawdziwe przygody Kazimierza Nowaka, podróżnika, który jako pierwszy na świecie przemierzył Afrykę rowerem. Dzieci wsłuchane w czytane teksty mogły dowiedzieć się o niebezpiecznych przygodach Polaka, jego przebywaniu z egzotycznymi zwierzętami i spotkaniach z mieszkańcami dalekich krain. Czytanie lektury wzbogaciła prezentacja ilustracji wykonanych przez dzieci z MSU oraz zabawy ruchowe przy piosence „Dżungla”, podczas których uczniowie zakładali maski zwierząt afrykańskich. Ten dzień dostarczył wszystkim wiele uśmiechu i radości.