F1N PUCHAR POLSKI ROZPOCZĘTY

W dniu 01.02.2020r. w Hrubieszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się XIII Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych klasy F1N, zaliczane do punktacji Pucharu Polski. Organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” w Hrubieszowie, przy wsparciu Urzędu Miasta, Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Szkoły Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie. Udział w zawodach zgłosili modelarze z Bierunia, Chełma, Chrzanowa, Gliwic, Krakowa, Wysokiego, Tarnobrzega, Stalowej Woli, Suwałk, Warszawy, Zamościa i Hrubieszowa w łącznej liczbie ponad 70 zawodników.

Wyniki jakie zostały uzyskane w Hrubieszowie:

Kategoria Młodzik

I miejsce Kalinowski Marek – Modelarnia Bieruń

II miejsce Bikowski Roman – SM J. Zamoyskiego Zamość

III miejsce Mosór Stanisław – SM J. Zamoyskiego Zamość

Zawody o godz. 1015 rozpoczął Pan Marek Watras – Dyrektor Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hrubieszowie. Przywitał przybyłych zawodników i prowadzących zawody. Przekazał uczestnikom życzenia osiągnięcia jak najlepszych wyników sportowych w walce fair play i dał sygnał do rozpoczęcia zawodów.

Zawody przeprowadzono w kategoriach wiekowych: młodzik, młodzik dziewczęta, junior młodszy, junior, senior i grupa open czyli zawodnicy, którzy nie posiadają licencji sportowej, a chcą uczestniczyć w zawodach.

Każdy zawodnik wykonał po trzy rzuty w trzech kolejkach.

Ocena końcowa zawodnika to suma czasów trzech najlepszych lotów.

Kierownikiem Zawodów był Pan Tomasz Magdziak, Sędzią Głównym Zawodów Pan Leszek Kryszczuk.

Początek roku 2020 i pierwsze zawody modeli klasy F1N zaliczane do punktacji Pucharu Polski okazały się bardzo przychylne dla naszych modelarzy w zdobywaniu dobrych wyników.

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie i organizację zawodów modelarskich w Hrubieszowie tj. Burmistrzowi Miasta Pani Marcie Majewskiej za objęcie honorowego patronatu zawodów, Dyrektorowi Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Panu Markowi Watrasowi wraz z pracownikami, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie Edycie Kucharskiej, Panu Mariuszowi Malonowi, Panu Ryszardowi Nowakowi oraz rodzicom uczestników.

Szczególne podziękowanie składamy sponsorom: Zapiekanki u Szkaleja, Agencja Artystyczno-Weselna BRUNO”, Dom Weselny „U chłopa” Emil,Tomasz Gniecki, Firmie Masarnia z Ubojnią Pana Adama Kurantowicza oraz Panu Zbigniewowi Lebiedowiczowi.

Instruktor Modelarstwa Lotniczego

Leszek Kryszczuk