BIBLIOTEKA ROK SZKOLNY 2022/2023

HARMONOGRAM PRACY BIBLIOTEKI

BIBLIOTEKA ROK SZKOLNY 2021/2022

AKTUALNOŚCI

Miło nam poinformować, że konkurs „Na wiosnę baw się z nami polskimi słowami” zorganizowany przez Bibliotekę szkolną z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji został rozstrzygnięty.
Konkurs skierowany był do uczniów z kl. 4-8 naszej szkoły, jego cele to: rozwijanie kreatywności językowej dzieci, rozwijanie wrażliwości i aktywności twórczej w dziedzinie poezji, odkrywanie talentów literackich, oraz rozbudzanie wyobraźni i poczucia estetyki u dzieci. Zadaniem uczestników było stworzenie autorskiego wiersza a koniecznym warunkiem wykorzystanie trzech słów: SŁOŃCE, NADZIEJA, LIŚCIE.
Komisja w składzie: p. Monika Anigacz, p. Sylwia Wojak, p. Anna Czernysz oraz p. Ilona Winogrodzka nagrodziła następujące osoby:
I miejsce- Aleksandra Raczyńska, kl. 8 d,
II miejsce-Marcin Lackowski, kl. 6 a,
III miejsce- Mikołaj Gardzioła, kl. 5 b
Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz maskotki.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.
Organizator: Anna Czernysz, nauczyciel bibliotekarz

,,Nie trzeba wielkich mieć bibliotek, by przyjacielem książki zostać”
Książki są wspaniałe i pozwalają nam przenieść się do innego świata. Dzięki nim rozwijamy wyobraźnię, słownictwo, poprawiamy humor, odstresowujemy się, dbamy o mózg, pobudzamy kreatywność, etc. W tym tygodniu to właśnie książki miały swoje święto w naszej szkole. Biblioteka szkolna z radością włączyła się do świętowania: odwiedziło nas wielu ciekawych bohaterów- czytelników, klasy 1b, 1c oraz 5 c wzięły udział w zajęciach czytelniczych, które prowadziła p. Anna Czernysz, nauczyciel bibliotekarz, rozmawialiśmy o emocjach, przyjaźni, ulubionych bohaterach literackich i o tym, co lubimy czytać.
Dla naszych milusińskich mamy książkową niespodziankę.
Stali bywalcy już nie mogą się doczekać…😉

konkurs Na wiosnę baw się z nami polskimi słowami

Miło nam poinformować, że Walentynkowy Konkurs Plastyczny  „Kocham Książki” zorganizowany przez Bibliotekę szkolną został rozstrzygnięty.

Nagrodzenie uczniowie z  kl.1-3:

Natalia Balcer z kl.1A

Katarzyna Badzio z kl. 1B

Dawid Kornaszewski z kl. 2B

Hanna Sidorczuk z kl. 3A

Dziękujemy za udział i serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Prace można oglądać na wystawie znajdującej się w naszej bibliotece.

„Tak to już jest jak się starzejesz. Pomyśl o drzewie.

Nawet ono jest piękne tylko przez jakiś czas”

Czy świat według babci i dziadka wygląda naprawdę inaczej? Czego możemy się nauczyć i jakie pytania stawiać swoim ukochanym dziadkom, jak im pomagać? Jak wyglądało ich dzieciństwo, w co się bawili, co lubili robić i czy jesteśmy do nich podobni? To jedne z wielu pytań, jakie stawialiśmy sobie podczas zajęć bibliotecznych na podstawie książek: Zofii Staneckiej „Świat według dziadka”, „Basia i dziadkowie” oraz „Moje drzewo rodzinne” Anny Manso, Susany del Bano. Zajęcia odbyły się w dniach 20-21.01.2022r. w kl. 1a, 1c oraz 2b.

Z okazji Światowego Dnia Misia przypadającego 25 listopada w bibliotece szkolnej odbyła się akcja ,,Czy wiesz jaki to miś?” Dzieci z kl.1-3 i kl. 4-5 wykazały się sprytem i znajomością misiowych bohaterów.

Akcja trwała dwa dni i sprawiła, że w bibliotece można było spotkać nie tylko miłośników książek ale także pluszowych postaci.

Fotorelacja z zajęć czytelniczych, które odbyły się 26.11.2021r. w kl.2a z okazji Światowego Dnia Misia.

W ramach Tygodnia Bibliotek Szkolnych odbył się konkurs na Najlepszego Czytelnika Miesiąca Października.

Miło nam poinformować, że ten zaszczytny tytuł przypadł Dawidowi Błaszczukowi z kl.2 b.
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do biblioteki szkolnej!

Fotorelacja z zajęć przysposobienia czytelniczego dla kl.1c.

Pierwszaki zapoznały się z biblioteką szkolną, zasadami wypożyczania oraz skorzystały z książkowej akcji.