Święto Poezji

21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji uczniowie klasy 6b rozmawiali o życiu i twórczości polskich Noblistów – Wisławie Szymborskiej i Czesławie Miłoszu oraz tworzyli wiersze o odzysku (blackout poems). Zadanie to wymagało od uczniów dokładnego przeczytania tekstu, skupienia się na słowie i wybrania tych wyrazów, które będą mogły uzyskać inne znaczenie.

Poza tym grupa uczniów naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w Hrubieszowskim Święcie Poezji zorganizowanym w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu Filia Hrubieszów przy współpracy z Zespołem Szkół  Nr 1 w Hrubieszowie oraz Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Podczas spotkania uczniowie mogli posłuchać tych, którzy wiersze już tworzą od dawna, czyli członków Klubu Literackiego Ziemi Hrubieszowskiej, a także mieli możliwość napisania własnych utworów poetyckich.

Zaprezentowane zostały również prace plastyczne uczniów. Z naszej szkoły ilustracje do wierszy wykonało ośmiu uczniów: Wiktoria Hałasa kl.5a, Aleksandra Paczos kl.5a, Julia Wiśniewska kl. 5a, Mikołaj Karpiuk kl. 6b, Anika Swatowska kl. 6b, Zuzanna Zawadzka kl. 6b, Łukasz Dąbrowski kl. 7b oraz Mikołaj Gardziała kl.7b.  Za wszystkie przygotowane prace serdecznie dziękujemy.

Święto Poezji przebiegało w naprawdę miłej i twórczej atmosferze. Z pewnością będziemy chcieli wspólnie poświętować także w przyszłym roku 🙂

Marta Lackowska