Oswajanie lektur w klasach czwartych

Uczniowie klas 4 przekonali się, że omawianie lektur wcale nie musi być nudne i prace domowe zadawane przez nauczycieli, to nie tylko długie wypracowania. W ramach oswajania uczniów z lekturą nauczyciele zaproponowali ciekawe formy pracy.

Przy omawianiu lektury „Akademia pana Kleksa” dzieci mogły wykonać makietę akademii oraz przygotować kleksy – takie, jakie tworzyli bohaterowie książki Jana Brzechwy na lekcjach kleksografii.

Natomiast w związku z tematyką poruszaną przy spotkaniach z lekturą „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa” uczniowie tworzyli ilustracje inspirowane przeczytanym tekstem oraz projektowali szafy prowadzące do tajemniczej Narnii.

Twórczość dziecięca nas zachwyciła, dlatego z radością dzielimy się zdjęciami prac naszych uczniów.