Dzisiaj wielka jest rocznica

– 11 listopada!

Tym, co zmarli za Ojczyznę,

Hołd wdzięczności Polska składa.”

11 listopada – Święto Niepodległości. Wyjątkowy dzień dla każdego Polaka – patrioty. Nasza społeczność szkolna zawsze pamięta o tych, dzięki którym żyjemy w wolnym kraju. Dostosowując się jednak do obostrzeń sanitarnych, nie zorganizowaliśmy  uroczystej akademii, ale uświęciliśmy ten dzień na miarę naszych możliwości. Rano przedstawiciele MSU złożyli kwiaty na cmentarzu wojskowym. Panie w bibliotece przygotowały tematyczną wystawkę książek.
godzinie 11.11 wszystkie klasy  odśpiewały hymn włączając się w akcję „Szkoła do hymnu”. Klasa 3b wraz z wychowawcą p. Jolantą Podlewską  hymn odśpiewała na wojskowym cmentarzu , gdzie uczniowie zapalili także znicze oraz zanieśli samodzielnie wykonane flagi.
Natomiast uczniowie klasy 1b pod opieką p. Moniki Korneluk oraz uczniowie klasy 4b pod opieką p. Marty Lackowskiej  przygotowali krótkie nagrania wierszy i piosenek patriotycznych, do których odsłuchania serdecznie zapraszamy.