Wiosenna wycieczka do Warszawy

Ostatnie dni maja uczniowie z klas 4b, 5c i 6a spędzili w Warszawie. Wycieczkę do stolicy naszego kraju rozpoczęliśmy od wizyty w Senacie. Wszystkim nam się bardzo spodobało to miejsce , szczególnie gdy mogliśmy zasiąść w fotelach na sali obrad.

Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Spędziliśmy tam około 4 godzin, podczas których mieliśmy możliwość samodzielnego sprawdzania, testowania i świetnej zabawy. Czekało na nas ponad 450 eksponatów w tematycznych galeriach.  Poza tym mogliśmy zrobić zakupy w sklepiku oraz skorzystać z kawiarenki.

Mimo deszczowej pogody wybraliśmy się także na krótki spacer do Łazienek Królewskich. Lekki deszcz wcale nam nie przeszkadzał.

Po spacerze pojechaliśmy na nocleg do hotelu, gdzie czekała na nas obiadokolacja. Trudno było zasnąć po dniu pełnym wrażeń, ale to chyba typowe dla wycieczkowiczów. 😊

Wtorek rozpoczęliśmy od zwiedzania Stadionu Narodowego. . Poznaliśmy trasy, którymi poruszają się fani piłki w czasie meczu i odwiedziliśmy również strefę VIP. Sprawdziliśmy w jakich warunkach przebierają się piłkarze przed meczem oraz jak pracują dziennikarze w czasie imprez. Miejsce to dostarczyło nam wielu wrażeń i  emocji.

Następnie warszawskim metrem pojechaliśmy w  kierunku Planetarium. Uczestniczyliśmy w interesującym seansie na temat Ziemi, Słońca i Księżyca. Niektórzy z nas na widok gwiazd zapadli w krótką drzemkę 😊

Po pysznym obiadku wyruszyliśmy w drogę powrotną do Hrubieszowa. Zadowoleni, zmęczeni i z planami na kolejny szkolny wyjazd z tak fantastyczną grupą.

Serdeczne podziękowania dla biura podroży Laguna Tour oraz dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania naszej wizyty w stolicy Polski.