Rubienalia

W dniach 19-20 września na hrubieszowskim deptaku odbyła się 5 edycja Rubienaliów. Uroczystość była połączona z 620 rocznicą nadania praw miejskich naszemu miastu. Z tej okazji nasi uczniowie reprezentowali szkołę w „Potyczkach żakowych o Berło Króla Władysława Jagiełły”, rywalizując z młodzieżą z hrubieszowskich szkół. A walka nie była łatwa. Konkurencji było wiele m.in quiz wiedzy o naszym mieście, proporczyk, ślepy rycerz, polowanie na smoka, klejnoty królewskie, rzut do paszczy smoka, test na damę dworu, karmienie smoka, dyktando gęsim piórem, autograf króla.

Nasi reprezentanci bardzo się starali. I choć nie zdobyliśmy miejsca na podium, daliśmy z siebie wszystko podczas turnieju i wspaniale spędziliśmy niedzielne popołudnie.