Zadanie certyfikacyjne na miesiąc październik. Temat: Stres i Uważność / Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Dzięki Instytut Edukacji Pozytywnej, w miesiącu październiku 2023r., uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie, doskonalili umiejętność radzenia sobie z codziennym stresem oraz rozwijali uważność. Podczas wykonywania tego zadania, wykorzystywano materiały, przesłane przez organizatora programu oraz własne, autorskie pomysły radzenia sobie z trudnymi, stresującymi sytuacjami w życiu codziennym. Uczniowie spacerowali wśród jesiennych drzew, wykonywali prace plastyczne, karty pracy, w tym „Maski stresu”, wykorzystywali muzykę relaksacyjną, bajkoterapię, ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia uważności oraz wizualizację. Odbyły się zajęcia wychowawcze oraz warsztaty na temat „Techniki radzenia sobie ze stresem”. Podkreślono rolę zdrowia psychicznego w życiu człowieka, poprzez prezentację gazetek i infografik w Dniu Zdrowia Psychicznego. W wykonanie zadania certyfikacyjnego zaangażowały się następujące klasy i zespoły:
– Klasa 1a, wych. p. Katarzyna Sztuk
-Klasa 2b-wych.p. Renata Paczała
-Klasa 3a-wych.p. Małgorzata Serafin
-Klasa 3b-wych. p. Monika Korneluk
-Klasa 4a-wych.p. Monika Anigacz
-Klasa 4b- wych. p. Małgorzata Szumiata
-Klasa 5a-wych.p. Monika Czulak
-Klasa 6b- wych.p. Marta Lackowska
-Klasa 7b-wych.p. Ewa Filipowicz-Sidorczuk
-Klasa 7c-wych.p. Anna Lewandowska
-Klasa 8a-wych.p. Ewa Szostak
-Grupy terapeutyczne- p. Marta Kuczyńska
Umiejętność radzenia sobie ze stresem jest jedną z najważniejszych kompetencji, w jakie powinniśmy wyposażyć dzieci i młodzież. Mamy nadzieję, że zadanie certyfikacyjne na miesiąc październik, w jakie włączyli się uczniowie, pomoże im okiełznąć stres w codziennym życiu oraz dbać o swoją kondycję psychiczną.
Koordynator SMP 2.0-Marta Kuczyńska