ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ

19 kwietnia Szkoła Podstawowa Nr 1 wzięła udział w dwunastej edycji akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile upamiętniającej 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.
Podczas tej inicjatywy, znanej jako akcja Żonkile wolontariusze rozdawali uczniom oraz pracownikom szkoły żółte żonkile, symbol solidarności i pamięci. Nauczyciele organizowali zajęcia na temat historii getta warszawskiego oraz współczesnych wyzwań związanych z tolerancją i różnorodnością, wykorzystując materiały przygotowane przez zespół Muzeum Polin.
Akcja Żonkile nie tylko miała na celu upamiętnienie tragicznych wydarzeń z przeszłości, ale także zainspirowanie do refleksji nad znaczeniem pamięci historycznej i znaczeniem solidarności w dzisiejszym społeczeństwie. Stanowi ona wyraz determinacji, by nie zapomnieć o bohaterach przeszłości i budować lepszą przyszłość opartą na szacunku, empatii i współpracy.
Dziękujemy p. Arlecie Kowalskiej, p. Ewie Filipowicz – Sidorczuk za zaangażowanie oraz wysiłek w przygotowaniu żonkili oraz p. Marcie Lackowskiej, p. Annie Czernysz za przeprowadzenie lekcji w ramach akcji Żonkile. Opiekunowie SKW Anna Karkuszewska, Małgorzata Greszeta.