Wycieczka do szkolnej kuchni

Dnia 02.02.2021r. przedszkolaki z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w wycieczce do szkolnej kuchni. Pani Elżbieta – szefowa kuchni, wtajemniczyła dzieci w sekrety i zagadki związane z tematyką kulinarną, zapoznała z zawodem kucharki, zaprezentowała sprzęt i narzędzia pracy, których używa się w kuchni podczas przygotowywania posiłków. Pani kucharka zwróciła także uwagę na swój strój, podkreślając znaczenie zachowania czystości podczas przygotowywania potraw. Ogromną przyjemnością okazało się oglądanie kotłów, misek i patelni, które nie były takie zwyczajne, okazały się gigantycznych rozmiarów. Przedszkolaki miały też okazję do praktycznej nauki nakrywania do stołu. Dziękujemy wszystkim paniom kucharkom za cenne i ciekawe zajęcia oraz za smaczne posiłki przygotowywane każdego dnia.