Prezent, ale jaki? Klasowe mikołajki w 5b.

Współcześnie w Polsce nadal panuje zwyczaj obdarowywania się 6 grudnia drobnymi upominkami.

Jak co rok, tak i tym razem kultywowaliśmy ten zwyczaj. Uczniowie klasy 5b już wcześniej przygotowywali się do Mikołajek. Wykonali dwa plakaty – Świętego Mikołaja      i skrzata, choinkę ze srebrnych szyszek oraz ubrali dwie prześliczne szkolne choinki.

Rankiem 6 grudnia uczniów odwiedził Mikołaj, który pozostawił prezenty w klasie. Wchodząc o godzinie 8.50 do klasy, wszyscy zauważyli tę niespodziankę i z niecierpliwością czekali na moment ich rozpakowania. Później na twarzach dzieci gościł już tylko uśmiech. Nie zabrakło również klasowych zdjęć, na których uczniowie pojawili się w „mikołajkowym wydaniu”. Szkoda, że mikołajki są tylko raz w roku.

W tym dniu odbywały się zabawy na śniegu, wspólne rozwiązywanie zagadek.

Na zakończenie tego radosnego dnia wspólnie obejrzeliśmy film pt. ,,Kronika świąteczna”.

Uczniowie klasy 5b Dziękują za prezenty. Do zobaczenia za rok.