Klasa 7a w Muzeum Auschwitz-Birkenau

W dobie światowej zawieruchy, wojennych niepokojów chyba i my musimy szybciej dorastać; rozwijać swoją świadomość na temat świata współczesnego. Ważnym jest fakt, że rzeczywistość możemy bardziej poznać, mając wiedzę na temat przeszłości.

                I właśnie w tym duchu, poznania przeszłości, kart historii, które niestety, często  odkrywają czarne strony ludzkości, zwiedziliśmy Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Klasa 7a wybrała się do tego miejsca pamięci dnia 12.04.2022.

Wycieczka została zorganizowana w ramach realizowania zagadnień wychowawczych dotyczących poznawania historii Polski oraz kultywowania pamięci o przeszłości Narodu Polskiego.

            Czas, który spędziliśmy w Oświęcimiu, nauczył nas wiele.

Musieliśmy zestawić własne wyobrażenie o tragedii Holocaustu z rzeczywistymi obrazami, które bywały wstrząsające. Jednak mamy świadomość, że unikanie wiedzy o drastycznych momentach ludzkości prowadzi do nieświadomości, a przez to braku wyciągania wniosków na przyszłość.

My chcemy wiedzieć, chcemy widzieć, by jako młode pokolenie umieć zmieniać świat na taki, w którym jakakolwiek przemoc będzie marginesem, a nie normą zachowań.