Szkoła pamięta

W piątek 27 października uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 uczestnicząc w akcji koordynowanej przez UM Hrubieszowa połączyli szacunek dla dziedzictwa, zdrowy styl życia oraz chrześcijańską powinność.
Grupa 22 uczennic i uczniów działających w Szkolnym Kole Wolontariatu pod okiem opiekunów uporządkowała zabytkowe i opuszczone groby na hrubieszowskim cmentarzu.
Groby zostały oczyszczone z opadających liści, umyte oraz uporządkowane z nieestetycznych, starych zniczy.
Uważamy, że działania takie krzewią w nas poczucie odpowiedzialności za wspólne dobro, a jednocześnie pozwalają nam przebywać w swoim towarzystwie w sytuacjach innych niż typowo szkolne.
Zadowoleni z dobrze wykonanego zadania, zachęcamy Wszystkich, by przy okazji wizyt na grobach bliskich pamiętać, o tych, o których już niewielu pamięta.
Złóżmy hołd.