Spotkanie z funkcjonariuszami służby więziennej

8 grudnia 2021 r. mieliśmy okazję gościć w naszej szkole funkcjonariuszy służby więziennej. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas ósmych w ramach zajęć z doradztwa zawodowego.

Na początku spotkania poznaliśmy Nygusa – psa tropiciela i jego opiekuna, który zaprezentował nam pracę swojego podopiecznego. Poznaliśmy strukturę i zasady funkcjonowania więzienia. Dowiedzieliśmy się na czym polega codzienna praca służby więziennej. Praca w zawodzie funkcjonariusza służby więziennej jest trudna, wymaga poświęceń, silnego charakteru, determinacji i dyspozycyjności. Niejednokrotnie polega na bezpośrednim kontakcie z osobami skazanymi, dlatego też funkcjonariusz musi być sprawny fizycznie i posiadać niezbędne narzędzia zapewniające mu bezpieczeństwo. Osoby osadzone w ramach resocjalizacji mają możliwość realizacji swoich pasji i uzdolnień. Mogliśmy podziwiać wykonane przez nich piękne prace. Dowiedzieliśmy się, jakie wymagania stawiane są osobom ubiegającym się o pracę w więziennictwie. Licznie zadawane pytania pozwoliły nam poszerzyć naszą wiedzę na temat tego zawodu.

Serdecznie dziękujemy za bardzo pouczające spotkanie, wiedzę przekazaną w ciekawy i przystępny sposób.