OBCHODY ŚWIATOWEGO TYGODNIA ZWIERZĄT

W październiku uczniowie klas 3a i 3c pod opieką pań Pauliny Seweryn i Justyny Przybik pojechali do Zamościa i Podhorzec. Pierwszym punktem wycieczki była projekcja filmu „Mój przyjaciel pies 2”. Film był niezwykle poruszający i dostarczył nam mnóstwo pozytywnych wrażeń. Po tak emocjonalnie rozpoczętym dniu (a wylało się sporo łez podczas seansu) czekała nas kolejna dawka wzruszeń w postaci wizyty w schronisku dla zwierząt w Podhorcach. Nasz wyjazd był finałem zbiórki karmy zorganizowanej w naszej szkole już po raz drugi z okazji Światowego Tygodnia Zwierząt. Zachęceni zeszłorocznym sukcesem (udało się wtedy zgromadzić 313 kg suchej karmy), postanowiliśmy i w tym roku wesprzeć bezdomne zwierzęta. Tym razem udaliśmy się do Fundacji „Reksio i Przyjaciele” w Podhorcach. W schronisku, pod opieką pana Alfreda Matyjaszczyka, znajduje się 14 psów, kucyk, 2 kozy i kilka kotów. Wszystkie zwierzęta są już schorowanymi staruszkami z dużym bagażem brutalnych doświadczeń. Zwierzęta mieszkające w schronisku są niezwykle łagodne. Dzieci mogły je pogłaskać, a nawet nakarmić.

W tym roku udało się zgromadzić 108 kg i 48 dkg karmy suchej i mokrej oraz kaszy i ryżu. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy. Na szczególne wyróżnienie zasługuje klasa 1a, która zgromadziła najwięcej, bo ponad 20 kg karmy. W nagrodę klasa 1a wybierze sobie jeden dzień wolny od sprawdzianów, kartkówek i pytania. Gratulujemy i dziękujemy.

Serdeczne podziękowania kierujemy do pani pedagog Anny Karkuszewskiej i uczniów z Koła Wolontariatu, którzy pomagali nam przy zbiórce karmy, a także przypominali społeczności szkolnej o trwającej akcji.

Dziękujemy również państwu Sylwii i Maciejowi Adamus z gabinetu weterynaryjnego, którzy również przyłączyli się do akcji ofiarowując fundacji 12 kg suchej karmy i 2 opakowania suplementów diety.

Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

(autor nieznany)