Wycieczka klas czwartych

W środę 22.11.2023r. uczniowie klas 4 pod opieką pań: Małgorzaty Szumiaty, Moniki Bednary i Moniki Anigacz, wybrali się na wycieczkę „Śladami Ojca Mateusza”
do Sandomierza, gdzie mieli okazję przebywać w Muzeum Sali Gabinecie Figur Woskowych Ojca Mateusza. W Sali można było zrobić sobie zdjęcie z ulubionymi bohaterami serialu „Ojciec Mateusz”, a także spędzić kilka minut „za kratkami”
z tajemniczym więźniem. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Zbrojowni Rycerskiej. Tam mogliśmy wysłuchać, przedstawionej w przezabawny sposób, historii dawnego Sandomierza. Rycerz Łukasz swoją osobowością i łatwością nawiązywania kontaktu
z uczniami, zdobył ich serca. Śmiechom i radości nie było końca. W Zbrojowni była również możliwość przymierzyć zbroje rycerskie, potrzymać miecz, kuszę, halabardę, poczuć się jak dawni skazani lub jak renesansowe czy barokowe księżniczki. Wizytę w Sandomierzu zakończyliśmy krótkim spacerem po Wąwozie Królowej Jadwigi. Po treściwym obiedzie udaliśmy się do Fabryki Bombek „Biliński” w Nowej Dębie. Oprócz zwiedzania linii produkcyjnej i podziwiania bogatego asortymentu Fabryki, mogliśmy samodzielnie ozdobić bombki, co sprawiło nam wiele przyjemności.
Na zakończenie wyjazdu poddaliśmy się zakupowemu szaleństwu – a było w czym wybierać. Droga powrotna do Hrubieszowa upłynęła na śmiechach, śpiewach i żartach.